Takip Edin

GENEL

Niyazi Akdaş, “Çalışanlarımıza Sahip Çıkmak Öncelikli Hedefimiz”

Yayınlanma tarihi

-

GAYRET EDECEĞİZ

ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş, Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle oluşan mevcut durumda, bölgede bulunan fabrika ve işletmelerde personel azaltma yoluna gitmeme gayreti içinde olacaklarını belirtti.

ÜLKE OLARAK OLAĞANÜSTÜ BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Akdaş yaptığı açıklamada gerek bireyler gerekse de kurumlar olarak hep beraber zorlu bir sınavdan daha geçildiğini söyledi. Bu sürecin en az hasarla atlatılması için ülke genelinde önemli çalışmaların yürütüldüğünü belirten Başkan Akdaş “Devletimiz, sağlık çalışanlarımız ve belediyelerimiz Dünyayı kasıp kavuran Corona virüs salgınına karşı mücadele vermektedirler. Ülke olarak olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte iş dünyasının temsilcileri ve sanayiciler olarak hepimizin üstüne düşen sorumluluklar var. Önceliğimiz, maliyet artışına bakılmaksızın alınması gereken bütün sağlık önlemlerini alarak üretimi devam ettirmek ve istihdamımızı korumaktır.

ÇALIŞANLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ OLAMALI

İş yeri sahiplerimizin öncelikli hedefi, bu dönemde çalışanına sahip çıkmaktır. Devletimizin aldığı tedbirler ve sanayicilere sağladığı teşvikler ile bu salgın sürecini en az kayıpla atlatacağımızı ümit ediyorum. Sanayicilerimizin azmi ve cesaretleriyle ekonomide katma değer ve istihdam oluşturmaya devam edeceğiz. Ankara iş dünyasının değerli temsilcilerinin ülke ekonomisine sağladığı katkıların bu zor şartlar altında dahi artarak devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

GENEL

Azerbaycan Tüm Uçuşları Durdurdu!

Azerbaycan, Türkiye haricindeki ülkelere yapılan uçak seferlerini durdurduğunu açıkladı.

Yayınlanma tarihi

-

Azerbaycan, Türkiye haricindeki ülkelere yapılan uçak seferlerini durdurduğunu açıkladı.

Devamını oku

GENEL

Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili 2. iddianame hazırlandı

Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2. iddianame hazırlandı. 6 şüphelinin yer aldığı iddianamede 2 şahıs …

Yayınlanma tarihi

-

Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2. iddianame hazırlandı. 6 şüphelinin yer aldığı iddianamede 2 şahıs hakkında tasarlayarak canavarca hisle kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi.

AYRINLAR GELİYOR…

Devamını oku

GENEL

Azerbaycan’dan Ermenistan’a ‘son uyarı’

Bakanlık açıklamasında, Ermenistan ordusunun sabah saatlerinden itibaren Terter şehrine ateş açtığı belirtilerek “Ermenistan’ı son kez uyarıyoruz …

Yayınlanma tarihi

-

Bakanlık açıklamasında, Ermenistan ordusunun sabah saatlerinden itibaren Terter şehrine ateş açtığı belirtilerek “Ermenistan’ı son kez uyarıyoruz. Biz de önlem almak için karşılık vereceğiz” ifadeleri yer aldı.

Öte yandan Bakanlık, çatışmalarda Ermenistan’a ait tank ve zırhlı araçların imha edilmesinin havadan çekilen görüntülerini paylaştı.

Dün sabah saatlerinde Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçleri ile Azerbaycan arasında çatışmalar başlamıştı.

Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatmış ve bazı yerleşim birimlerini kontrolü altına almıştı.

Kaynak: Sputnik TR

Devamını oku

ÖNE ÇIKANLAR