Takip Edin

POLİTİKA

Karamollaoğlu’ndan ittifak açıklaması: Seçim zamanında konuşuruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti sonrası “Saadet Partisi Cumhur …

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti sonrası “Saadet Partisi Cumhur İttifakı’na mı katılıyor?” sorusu gündeme gelmişti.

Basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ittifak iddialarıyla ilgili, “Çok açık bir şekilde söylemek istiyorum. İttifak konusu ancak seçim sathı mahalline girildiği zaman konuşulacak bir konudur. Saadet Partisi şahısları değil, ilkeleri konuşur. İttifak konusunda da zamanı geldiğinde bu ilkeler çerçevesinde karar veririz” dedi.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, geçtiğimiz gün, Saadet Partisi’nin gelecekte hangi ittifak içerisinde yer alacağına yönelik soruya ise şöyle yanıt vermişti:

“İleride şöyle mi yaparız böyle mi yaparız demenin zamanı o noktaya geldiğimiz zaman, seçime bir hafta kala buna karar verilir. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam. Ne yapacağım kalbimde durur. İki topluluk var. İkisiyle de görüşerek bizim davamızın başarıya ulaşmasında en doğru yol hangisiyse ona karar verir ilan ederiz.”

Kaynak: Yeni ŞAFAK

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POLİTİKA

CHP’de muhalif avı

CHP’de başlayan istifa dalgası her geçen gün büyüyor. Bolu ve İzmir’in ardından Sakarya’dan da istifa haberi geldi. 120 CHP’li partisinden istifa …

Yayınlanma tarihi

-

CHP’de başlayan istifa dalgası her geçen gün büyüyor. Bolu ve İzmir’in ardından Sakarya’dan da istifa haberi geldi. 120 CHP’li partisinden istifa etti. İstifa eden isimlerin Muharrem İnce’nin partileştirme kararı aldığı Memleket Hareketi’ne katılması bekleniyor. CHP Antalya teşkilatından da bir grubun Ankara’da parti yönetimi ile görüştüğü, rahatsızlıklarını dile getirdiği belirtiliyor.

PARTİ YÖNETİMİ İKNA TURUNDA

Parti yönetimi ise Muharrem İnce’ye dahil olabilecek potansiyel isimleri iknaya yöneldi. İkna edilen ilk isim Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu oldu. 2019 yerel seçimlerinde İnce’ye yakınlığı dolayısıyla aday gösterilmeyen Kesimoğlu, bağımsız girdiği seçimlerde belediye başkanı seçilmişti.

İnce’nin partisine geçeceği konuşulan Kesimoğlu yakın takibe alınmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından tekrar partiye davet edilen Kesimoğlu, dün CHP’ye üye oldu. Kesimoğlu’na CHP rozetini de grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu taktı. Daha önce İnce’nin partisine geçmeyeceğini açıklayan 17 milletvekilinin içinde hala net olarak kararını vermiş olmayanlar da ikna edilmeye çalışılıyor. Parti yönetimi milletvekillerinin dışında örgütlerde de İnce’nin partisine geçişi engellemek için çalışmalar yürütüyor.

YENİŞAFAK

Kaynak: Haber7

Devamını oku

POLİTİKA

Yunanistan’ın korkulu rüyası: Lahey!

İki ülke arasında Ege’de çözülmeyi bekleyen ihtilaflı konuların başında adaların silahlandırılması, aidiyeti belirsiz adaların statüsü, hava …

Yayınlanma tarihi

-

İki ülke arasında Ege’de çözülmeyi bekleyen ihtilaflı konuların başında adaların silahlandırılması, aidiyeti belirsiz adaların statüsü, hava sahası, karasuları, FIR hattı (Uçuş Bilgi Bölgesi) gibi meseleler geliyor. Ankara uzun süredir bu sorunların “paket hâlinde” Lahey’de bulunan Uluslararası Adalet Divanına taşınması çağrısı yaparken bütün bu meselelerde haksız olduğunu bilen Atina ise Ankara’nın bu çağrısına kulak tıkayıp mahkemeye gitmek istemiyor. Atina, sadece Ege’deki kıta sahanlığı konusunun Lahey’e taşınmasını istiyor ve Türkiye’nin uluslararası hukuka uygun attığı adımların da tartışmaya açılmasını talep ediyor.

Yunanistan ile Lahey’e gidilmesi hâlinde, Uluslararası Adalet Divanının 1977’de İngiltere-Fransa, 1984’te Malta-Libya, 2012’de Nikaragua- Kolombiya arasındaki deniz yetkisi davalarında Türkiye’nin tezlerini destekler nitelikte içtihatları bulunuyor. Bu sebeple Atina’nın tezlerini kabul ettirebilmesi mümkün görünmüyor. Öte yandan son günlerde Ankara-Atina hattında üç koldan görüşmeler sürüyor. İlki NATO’nun ev sahipliğinde “ayrıştırma usulleri” görüşmeleri, ikincisi “istikşafi görüşmeler”, üçüncüsü ise Türk ve Yunan askerleri heyetleri arasında “güven artırıcı tedbirler” dâhilindeki temaslar. Güven artırıcı toplantıların dördüncüsünün yine önümüzdeki süreçte Ankara’da yapılması planlanıyor.

Türkiye Gazetesi

Devamını oku

POLİTİKA

NATO Gara katliamını kınadı: Türk halkına başsağlığı diliyoruz

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Gara’da “13 Türk vatandaşının öldürülmesini kınadıklarını” belirterek, müttefiklerin Türk halkına başsağlığı …

Yayınlanma tarihi

-

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Gara’da “13 Türk vatandaşının öldürülmesini kınadıklarını” belirterek, müttefiklerin Türk halkına başsağlığı dilediğini söyledi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, video konferans yöntemiyle yapılan iki günlük NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ilk günkü oturumunun ardından basın toplantısı düzenledi.

Irak’ın kuzeyinde 13 Türk vatandaşının terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili soruyu yanıtlayan Stoltenberg, Türkiye’ye başsağlığı dileğini iletti. Stoltenberg, katliamın sorumlularını en güçlü şekilde kınadığını vurgulayarak, “Müttefikler, Savunma Bakanlarının bugünkü toplantısında başsağlığı dileklerini iletti. Müttefikler Türk halkıyla dayanışma içindedir” dedi.

NATO İÇİN DE TEHDİT

Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, toplantıda PKK terör örgütünün, Irak’taki NATO misyonu önündeki en büyük engel olduğunu dile getirdiklerini söyledi. Akar, “Ortak bir tehdit olarak terörle mücadelede müttefiklerin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmesinin öneminin altını çizdik” dedi.

Kaynak: Yeni ŞAFAK

Devamını oku

ÖNE ÇIKANLAR