Takip Edin

GÜNDEM

İletişim Başkanı Altun: Cumhurbaşkanımıza yönelik kirli bir dil geliştiriyorlar

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 2021 yılı İnsan Kaynakları Değerlendirme Toplantısı’nda kurum personeline hitap etti …

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 2021 yılı İnsan Kaynakları Değerlendirme Toplantısı’nda kurum personeline hitap etti. Konuşmasına, asli memurluğa atanan personeli tebrik ederek başlayan Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı çatısı altında, birlik ve beraberlik içinde, her bir çalışanın gayretleriyle Türkiye için önemli hizmetler ortaya koyacaklarına inandığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, Türkiye’nin bölgesel ve küresel alanda gücünün her geçen gün artması hasebiyle, ülkenin ihtiyaçlarını karşılayacak çok güçlü bir zemin ortaya koyduğunu belirten Altun, Türkiye’nin siyasal gerçekleriyle uyumlu bu sistemde devletin tüm kurumlarının “millet merkezli” olarak yeniden yapılandırıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının da bu sistemin ortaya koyduğu yeni yönetim vizyonunun en önemli köşe taşlarından biri olduğunu vurgulayan Altun, gerek kurumlar arasındaki stratejik fonksiyonu gerekse çok boyutlu yapısıyla İletişim Başkanlığının önemli bir görev icra ettiğini aktardı.

Türkiye anlatısının, tezlerinin, iddialarının ve uygulamalarının uluslararası kamuoyuna doğru, sürdürülebilir ve bütünlüklü bir iletişim stratejisiyle izahını sağlamak için durmaksızın çalıştıklarını dile getiren Altun, “Tüm mesaimizi, bölgede ve dünyada söz sahibi olan ülkemizin yükselişine yakışır nitelikte ve değerde faaliyetler gerçekleştirmeye adamış durumdayız.” dedi.

“Doğruluk ve hakkaniyet zemininde varlık göstermek çok önemli”

Fahrettin Altun, hakikat ötesi (post-truth) olarak adlandırılan bu çağda, gerçekleri bulanıklaştırıp tezviratı ön plana çıkaran zihniyetle mücadele etmenin ve hakikat savunucusu olmanın ancak iyi tasarlanmış bir iletişim stratejisiyle tesis edilebileceğini vurguladı. Dijital medya mecralarında da doğruluk ve hakkaniyet zemininde varlık göstermenin stratejik önem taşıdığına işaret eden Altun, “İletişim Başkanlığı olarak biz de Türkiye’de ve dünyada hakikatin önemine vurgu yapan çalışmalara imza atıyoruz. ‘Yaşasın hakikat’ şiarımızı her geçen gün daha geniş kesimlere ulaştırmaya ve hakikat savunucularının yanında durmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

“Yoğun ve kontrolsüz enformasyon çağı”

Altun, “Yoğun ve kontrolsüz enformasyon çağında, kadim tabirimizle her daim ‘agah ve müteyakkız olmak’ her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. Bu noktada, doğru ile yanlışı ayırt edebilme yetisi ile donanmış olmak, en hayati zırhımız ve silahımız olacaktır. Bu nedenle yeni dönemin getirdiği imkanların farkında olup bunlardan istifade etmek kadar, muhtemel tehditlere karşı uyanık olup bunlarla mücadele etmek de oldukça kritiktir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Millete ve tüm insanlığa karşı sorumluluk”

Sürekli yenilenme ve gelişme içinde olmanın aynı zamanda millete ve tüm insanlığa karşı sorumluluğun da gereği olduğunu belirten Altun, “İletişim Başkanlığı olarak biz de kurumsal kapasitemizi geliştirmek için bu konuya azami hassasiyet gösteriyoruz. Stratejik planlama çerçevesinde, yüksek kalite anlayışıyla beşeri kaynaklarımızdan mevzuat ve fiziki altyapımıza kadar bütün alanlara sürekli yatırım yapıyor ve kurumumuzu geliştiriyoruz. Her bir çalışanımız ülkemizin ve Başkanlığımızın hakikat mücadelesine omuz veriyor.” ifadesini kullandı.

“Devletimizi, kurumlarını ve çalışanlarını hedef almak ihanettir”

Türkiye’de siyaset ve medyanın bir kesiminin hakikatin her türlüsüne savaş açmışçasına hareket ettiğini dile getiren Altun, şunları kaydetti: “Gün geçmiyor ki devletin bir çalışması, bir projesi, bir icraatı hedef alınmasın ve yalanlarla kamuoyu manipüle edilmesin. Özellikle son günlerde, toplumsal sorumluluk taşıması gereken aktörlerin, toplumu kutuplaştırma pahasına, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve çalışma arkadaşlarına yönelik kirli bir dil geliştirdiklerine şahit oluyoruz. Hakaretlerin boyutu zaman zaman öyle yüksek bir noktaya taşınıyor ki bunlara cevap vermek bile insani açıdan bize zul geliyor. Kurum ve çalışanlarına yönelik her geçen gün dozu daha da artan hakaretlere, atanmış-seçilmiş bağlamına hapsedilen yüzeysel cehalet dolu tartışmalarla muhatap oluyoruz. Devletin kurum ve çalışanlarına yönelik bu sistematik saldırı son günlerde ‘militan’ söylemiyle kendini gösteriyor.”

Bu söylemin demokrasiye, hukuka ve millet egemenliğine saldırı anlamına geldiğine işaret eden Altun, muhalefet etmenin ve eleştiride bulunmanın demokratik sınırlar içinde olması gerektiğini ve Türkiye’nin hak etmediği bu seviyesiz dilin toplumda da bir karşılığı olmadığını anlattı.

“Tarihe ve millete ihanettir”

Altun, “Türkiye Cumhuriyeti, binlerce yıllık bir devlet geleneğinin ve büyük bir medeniyetin varisidir. Tarihte olduğu gibi bugün de aziz milletimizin ve tüm insanlığın selameti için var gücüyle çalışan devletimizi, kurumlarını ve çalışanlarını hedef almak tarihe ve millete ihanettir. Elbette bunların bizleri çalışmalarımızdan alıkoyması ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde güçlü Türkiye idealine yürümemizi engellemesi asla mümkün değildir.” dedi. Fahrettin Altun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dirayetli, vicdanlı, güçlü bir liderimiz var”

“Şu çok açık bir gerçek ki Türkiye’mizin önü açık, geleceği aydınlık. Ülkemiz hiç olmadığı kadar güçlü ve dirayetli. Milletiyle, lideriyle, devletin tüm kurumlarıyla yeni dünyanın önemli aktörlerinden biri olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz. Sadece ülkemiz için değil, bölgemiz ve tüm dünya için hak ve adalet mücadelemizi sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımızın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ mesajı, adil bir dünya düzeni arayışlarının ve küresel vicdanın sesi oldu. Zira biz biliyoruz ki Türkiye, Türkiye’den büyüktür. Farklı kültürlerden, milletlerden yüz milyonlarca insanın umudu olmayı başarmak tarihsel olarak çok az devlete nasip olmuştur. Türkiye modern zamanlarda bunu başarabilen neredeyse tek ülkedir. Türkiye dünyaya söyleyecek sözü olan bir ülkedir. Yükümüz ağır ancak her türlü imkana sahip güçlü bir devletimiz ve dirayetli, vicdanlı, güçlü bir liderimiz var.”

Kaynak: Yeni ŞAFAK

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: 28 Şubat bildirisi kara bir leke

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 28 Şubat’ın yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden mesaj yayımladı. 28 Şubat’ın Türkiye siyasi …

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 28 Şubat’ın yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden mesaj yayımladı. 28 Şubat’ın Türkiye siyasi tarihi için bir kara leke olduğunu belirten Oktay, mesajında şu ifadeleri kullandı:

28 Şubat bildirisi yakın siyasi tarihimize düşürülmüş kara bir leke, temelinde yatan zihniyetle birlikte yok edilmesi gereken bir milli irade suikastıdır.

Demokrasiyi gerçek anlamda işler hale getiren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemimiz ve daha fazla demokrasi ve özgürlük hedefleyen sivil anayasa çalışmamız ile hiç bir vesayete geçit vermedik, vermeyeceğiz!

Kaynak: Yeni ŞAFAK

Devamını oku

GÜNDEM

İran’ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı

Ayrıntılar geliyor… Kaynak: Yeni ŞAFAK

Yayınlanma tarihi

-

Ayrıntılar geliyor…

Kaynak: Yeni ŞAFAK

Devamını oku

GÜNDEM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un açıklamaları şöyle; Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür …

Yayınlanma tarihi

-

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un açıklamaları şöyle;

Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür dilerim. Bazı illerimizde son birkaç günde tespit edilen hızlı vaka artışı yeniden değerlendirme zorunluluğunu doğurmuştur. Sağlık önceliğimiz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederim.

Kaynak: Haber7

Devamını oku

ÖNE ÇIKANLAR