Takip Edin

FETÖ/PDY

Gülen’in kutsal ruhu: ‘Kuzu’ ve ‘Aslan’ FETÖ yayınlarında

Alamut’tan Pensilvanya’ya- Haç’a Adanmış Ruh kitabında, Hristiyanlığa ait tüm sembolleri ve resimleri yayınlarında büyük bir titizlikle gizleyen …

Yayınlanma tarihi

-

Alamut’tan Pensilvanya’ya- Haç’a Adanmış Ruh kitabında, Hristiyanlığa ait tüm sembolleri ve resimleri yayınlarında büyük bir titizlikle gizleyen FETÖ elebaşı Gülen’in hayvanlar üzerinden verilen Hristiyanlık mesajlarını da yayınlarında bolca kullandığı anlatılıyor. Birlikte Dağıtım’ın yayımladığı çalışmada FETÖ’nün kuzu, aslan, güvercin figürleri üzerinden üstü örtülü vermeye çalıştığı mesajlar şöyle anlatıldı:

YAN YANA KUZU ASLAN?

Aslanın kuzuyla yan yana geldiği resimde Gülen, “Hâlâ hayallerdesin” mesajı veriyor. Bu resim ve bu sözler Hristiyanların kıyamet öncesinde İsa Mesih’in yeryüzüne inerek kendi dünya hakimiyetlerini kuracaklarına inandıkları milenyumu anlattığı belirtiliyor. Eserde anlatıldığına göre bu dünya hakimiyeti İsa Mesih dünyaya inmeden önce tüm ülkelerin başına İsa Mesih’e tapan Hristiyanların geçmesiyle ancak mümkün olacağı kaydedildi.

ÖZEL YETİŞTİRDİKLERİNE KUDSİ DİYOR

Ülkelerin başlarına geçecek bu Hristiyanların da Hristiyanlıkta özel isimleri bulunuyor. Bunlara Hristiyanlar “saint, aziz, mukaddes, kudsi” diyorlar. Eserde de Gülen’in dünyanın 150 ülkesinde okullar açarken o ülkelere elebaşı yaptığı kendi özel yetiştirdiği kişilere mukaddes veya kudsi dediği vurgulanıyor. İncil’deki saintlerin, azizlerin, kilise babalarının adını Gülen o ülkelerin başına geçirdiği kişilere verdiği belirtildi. Hristiyanların milenyumda gerçekleşeceğini söyledikleri dünya barışını da Gülen resimdeki “cihan sulhu” sözüyle ifade eder.

Aslan ile dünya hakimiyeti

Eserde, Gülen’in Hristiyanların İsa Mesih’inin en yaygın sembollerinden olan kuzuyu Hristiyanlarla aynı manaları taşıyacak şekilde yayınlarının en önemli yerlerinde sergilediği ortaya konmaktadır. Kuzu sembolü Hristiyanlarda kendini kurban eden Tanrı Mesih’i sembolize ettiği kaydedildi. Eserde anlatıldığına göre, Gülen’in yayınlarında sergilediği aslan ve kuzunun yan yana geldiği resimde bulunan aslan sembolü ise Hristiyanların tanrının oğlu olarak gördükleri İsa Mesih’in kıyamet gününden önce artık kuzu gibi kurban olmak için dünyaya gelmeyeceğini tam tersine kurban almak üzere geleceğini anlattığı ortaya koydu.

Beyaz güvercin sembolü

Gülen’in de bütün yayınlarında Hristiyanların kutsal ruh tanrısını anlatan beyaz güvercin sembolüne devamlı yer verdiği eserde örnekleriyle ortaya konmaktadır. Gülen’in yayınlarında yer verdiği resimlerdeki Hristiyanların kutsal ruhunu sembolize eden güvercinin Hristiyanlarınkiyle birebir aynı olduğu görüldü.

FETÖ en çok onu kullandı

Eserde Gülen’in yayınlarında en fazla yer verdiği sembollerden bir tanesinin de kutsal ruh olduğu örnekleriyle ortaya konuyor. Hristiyanların miladi 359 yılından itibaren üçüncü tanrı olarak kutsal ruhu kabul ettiklerinden bahsedilmektedir. Kutsal ruhun da Hristiyanlar tarafından en çok beyaz güvercin ile sembolize edildiği anlatılmaktadır.

Propaganda için aynısına yer verdi

Gülen’in yayınlarında yer verdiği resimlerin hemen hepsinin Hristiyanların kendi propagandalarını yaptıkları resimlerin ya aynısı ya da çok yakın bir benzeri olduğu görüldü. Eserde bu benzerliklerin binlerce resimde tamamen aynı olduğu örnekleriyle ortaya kondu. Gülen’in yayınlarında yer verdiği bütün resimlerdeki sembollerin anlamlarının da tamamen Hristiyanların verdiği anlamlarla birebir örtüştüğü Hristiyanların kendi kaynaklarından örnekler verilerek vurgulandı.

İhanete uzanan el

Hıristiyanlar “baba tanrılarının” yaratma fiilini uzatılan başparmak ile sembolize ederler. En meşhuru ise İtalyan sanatçı Michelangelo’nun meşhur portresinden alınan parmak sembolüdür. Sızıntı, “Hain emeller, hıyanetle uzanan eller” sözüyle kendilerini mi tarif ediyor?

FETÖ’nün Işık Evleri’nin kökeni

Eserde FETÖ’nün “Işık Evleri”nin kökenini de iniliyor. Gülen yayınlarında elinde şimşek, yıldırım tutan el sembolü eksik olmaz. Bu sembol Hıristiyanların “baba tanrıları”nı sembolize etmek üzere görsellere aktardıkları sembollerden biridir. Hıristiyanlar “ışığın, gücün, bereketin, hayrın kaynağı” olduğunu göstermek için tanrıyı elinde yıldırım veya farklı formlarda ışık tutan, ışık saçan bir elle resmetmişlerdir.

Kaynak: Yeni ŞAFAK

FETÖ/PDY

FETÖ’den aranan eski uzman çavuş Konya’da yakalandı

Alınan bilgiye göre, firari şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma yapan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Sabiha Gökçen …

Yayınlanma tarihi

-

Alınan bilgiye göre, firari şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma yapan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Sabiha Gökçen Havalimanını işgal girişimi davası kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve daha önce meslekten ihraç edilen uzman çavuş Yusuf Y’nin Konya’da yaşadığını tespit etti.

Harekete geçen ekipler, şüpheliyi gözaltına aldı.

Hakkında 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu öğrenilen şüpheli, cezaevine gönderildi.

Kaynak: Milliyet

Devamını oku

FETÖ/PDY

Son dakika! Yargıtay FETÖ’cü Basri Aktepe’nin cezasını onadı

Detaylar birazdan…

Yayınlanma tarihi

-

Detaylar birazdan…

Devamını oku

FETÖ/PDY

Son dakika: 47 ilde operasyon! 130 kişi yakalandı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, FETÖ’nün TSK içerisindeki yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, örgütsel irtibat tarzına …

Yayınlanma tarihi

-

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, FETÖ’nün TSK içerisindeki yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, örgütsel irtibat tarzına uygun olarak (asker şahıs veya terör örgütünden işlem gören sivil şahıslarla ardışık, periyodik, kısa süreli aranmalar) ankesörlü/ kontörlü sabit hat irtibatı olan, ayrıca bir kısmı hakkında örgüt mensubiyetlerine dair itirafçı ifadesi gibi başka deliller bulunduğu belirtilen 103’ü muvazzaf 148 şüpheliyi yakalamak amacıyla polis ve jandarma ekiplerince çalışma başlatıldı.

Ekiplerce İzmir merkezli 47 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 130 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin 12’sinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 47’sinin Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 18’inin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 38’inin Jandarma Genel Komutanlığına, 19’unun Sahil Güvenlik Komutanlığına mensup olduğu öğrenildi. Şüphelilerin 14’ünün darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi olduğu belirtildi.

Şüpheliler arasında 1 albay, 3 binbaşı, 8 yüzbaşı, 31 üsteğmen, 66 astsubay, 25 uzman çavuş rütbesinde kişi olduğu belirtildi.

Ayrıca İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün Silahlı Kuvvetler içerisine sızdırdığı mensuplarının deşifre edilmesi amacıyla kuvvet komutanlıklarıyla “ortak veri paylaşımına” dayalı çalışma yapıldığı belirtildi.

Bu yöntem yoluyla 13 Ekim 2020 ve 19 Ocak 2021 tarihleri aralığında gerçekleştirilen 3 eş zamanlı yakalama, gözaltı işlemi sonucunda Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na mensup 618’i muvazzaf 652 asker şüpheli hakkında işlem yapıldığı belirtildi.

İdari yönden değerlendirilmesi amacıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca delillerin birleştirilmesi suretiyle Hava Kuvvetleri Komutanlığına gönderilen 2 bin 432 delil dosyasının incelenmesi sonucunda bu tarih itibariyle güncel sayı olarak 623 terör örgütü iltisaklı personelin ihracı sağlandığı ifade edildi.

Diğer dosyaların incelenmesine devam ediliyor.

Kaynak: Milliyet

Devamını oku

ÖNE ÇIKANLAR