Takip Edin

GÜNDEM

Rektör Adayı Prof. Dr. Galip Bakır; Nurettin Topçu’dan İlham Alıyorum!

Yayınlanma tarihi

-

Siirt Üniversitesi Rektörünün geçtiğimiz günlerde istifa etmesiyle birlikte boşalan rektörlük koltuğu için aday başvuruları 14 Ağustosta sona erecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yapacağı atama kararı merakla beklenirken rektör adaylarından Prof. Dr. Galip Bakır sitemize açıklamalarda bulundu.

“Bu ülke maariften yıkıldı, maariften ayağa kalkacak”

Prof. Dr. Bakır; Ülkemizin en büyük probleminin, vatanına sadık ve milletine hizmet edecek insan yetiştirilmesi, kısacası kahtı rical olduğunu düşünmekteyim, dedi. Bu amaçla eğitimci kimliğim ile Ülkemizin yetiştirdiği ünlü düşünürümüz Nurettin Topçu’nun “Bu ülke maariften yıkıldı, maariften ayağa kalkacak” sözünden ilham alarak, lise ve üniversite öğrencilerine başta Siirt olmak üzere, bir çok ilde İlim yayma yurtları ve okullarda eğitim ve motivasyon seminerleri tarafımdan verilmiştir.

“Geleceğin inşasında öğretmenin rolü”

Bakır;  öğretmenlerimizin gelecek neslin yetiştirilmesindeki rollerinin büyük olduğunu düşünerek, “Geleceğin inşasında öğretmenin rolü” isimli seminerlerin yine birçok ilde tarafından verildiğini, toplumun yetiştirdiği her bireyin bir değer olup, bu değerlerden topluma katma değer üretilmesinin yöneticilerin birinci görevi olduğunu. Bu bağlamda fakültemizde çalışan akademisyenlerin her birinin bir değer olduğunu hatırlatılarak, hem fakültenin gelişmesi hem de topluma katma değer sağlanması noktasında birçok proje hazırladıklarını ve bu projelerin başarıyla uygulandığını sözlerine ekledi.

Prof.Dr Galip Bakır Kimdir?

1985 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi  Zootekni  Bölümünden 1989 yılında mezun oldu. 1991 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi  Ziraat  Fakültesi  Zootekni Ana  Bilim  Dalında  araştırma görevlisi odu. Siyah alaca sığırların süt ve döl verim özelliklerinin  tespiti  üzerine  yaptığı tezini 1992 yılında tamamladı. 1992 yılında doktora eğitimine başladı.  Ankara  Üniversitesi Ziraat  Fakültesi  Zootekni  Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. S. Metin  Yener  danışmanlığında Kültür Irkı Sığırlarda Seleksiyon konusunda doktora tezini başarıyla tamamlayarak 1995’te doktor unvanını aldı. 1996 yılında yardımcı doçent, 2004 yılında doçent unvanı aldı. 2010 yılında  Hayvan  Yetiştirme  ve Islahı  Bilim  Dalına  profesör olarak atandı. Yüzüncü Yıl Üniversitesinde  uzun  yıllar  görev  yaptığı sırada,  Doğu Anadolu  Bölgesinde yürütülmekte olan birçok projede, süt sığırcılığı işletmelerinin planlanması ve işletmelerin  projelendirilmesi  konularında çalıştı. Ayrıca, Avrupa Birliği  Projelerinde  eğitimci, koordinatör ve proje uygulayıcı olarak birçok görevler aldı.2012 yılında Kahramanmaraş  Sütçü  İmam  Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Ana Bilim  Dalında  öğretim  üyesi olarak göreve başladı. 2013 yılında  Siirt  Üniversitesi  Ziraat Fakültesi kurucu dekanı olarak atandı. Aynı yıl Siirt Üniversitesi Rektör yardımcılığı görevine atandı. Halen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde öğretim  üyesi olarak görev yapmaktadır.

GÜNDEM

Uluslararası bilimsel sitelerde makale yayınlama vaadiyle 1 milyon TL’lik vurgun: Çoğu akademisyen 50 kişi dolandırıldı

Edinilen bilgiye göre, Van Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Uluslararası alanda bilimsel içerikli yayın yapan …

Yayınlanma tarihi

-

Edinilen bilgiye göre, Van Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Uluslararası alanda bilimsel içerikli yayın yapan internet sitelerinin kaynak kodlarının kopyalanarak phishing / oltalama yöntemiyle sahte internet siteleri oluşturulduğu belirlendi

Sabah’tan Emir Somer’in haberine göre, internet siteleri aracılığıyla Türkiye ve yurtdışında yaşayan genellikle akademik unvan sahibi olan şahıslardan makalelerinin yayınlanması vaadiyle para talep edildiği, bu yöntemi kullanmak suretiyle 50 şahıstan yaklaşık 1 Milyon TL haksız kazanç sağladığı (phishing / oltalama yöntemiyle nitelikli dolandırıcılık) tespit edilen şüphelilere operasyon için düğmeye basıldı.

Yönetici konumunda bulunan İran Uyruklu Y.E., K.A., M.G. ve H.A. isimli 4 şüpheliye yönelik olarak yapılan eş zamanlı operasyonda, 4 şüpheli de yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin ikamet, iş yeri ve üst aramalarında; 3.350 $, Çeşitli Ülke Konsoloslukları ve Konsolosluk Çalışanları Adına Düzenlenmiş Sahte Kaşeler, Sahte Bandroller, Sahte Mühürler, Suçun İşlenmesinde Kullanılan Çok Sayıda Dijital Materyaller ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

Kaynak: Sputnik TR

Devamını oku

GÜNDEM

İstanbul’da darp ettikleri adamı 7 metre yükseklikten attılar: Saldırganlar hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Olay, İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre 4 kişi, bir restoran sahibini araba alım satımı bahanesi ile dışarı çıkardı …

Yayınlanma tarihi

-

Olay, İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre 4 kişi, bir restoran sahibini araba alım satımı bahanesi ile dışarı çıkardı. Dışarı çıkardıkları restoran sahibinden para isteyen 4 kişi, daha sonra darp etmeye başladı.

Restoran sahibini darp eden saldırganlar daha sonra yaklaşık 7 metre yükseklikten dere yatağına attı. Ağır şekilde yaralanan restoran sahibi çevredekiler tarafından çağrılan ambulans ile hastaneye kaldırıldı. 

Restoran sahibine dehşeti yaşatan 4 saldırgandan ikisi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen saldırganlar, çıkartıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

İhlas Haber Ajansı (İHA), Bakırköy 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin itirazı üzerine serbest bırakılan şüpheliler için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığını ve şahıslardan birinin askerde olduğunu, üçünün ise arandığını aktardı.

Kaynak: Sputnik TR

Devamını oku

GÜNDEM

Emekli savcıya 380 bin liralık FETÖ dolandırıcılığı

Muğla’nın Datça ilçesinde yaşayan ve ismi açıklanmayan emekli savcıyı telefonla arayıp kendisini polis olarak tanıtan zanlılar, bu kişiye …

Yayınlanma tarihi

-

Muğla’nın Datça ilçesinde yaşayan ve ismi açıklanmayan emekli savcıyı telefonla arayıp kendisini polis olarak tanıtan zanlılar, bu kişiye isminin FETÖ bağlantılı bir olayda geçtiğini, devam eden soruşturma için kendilerine yardımcı olması gerektiğini söyledi.

Kendisini yaklaşık bir hafta arayan şüphelilerin isteği doğrultusunda hesabındaki 380 bin lirayı hazırlayan emekli savcı, yönlendirilen kişiye parayı teslim etti.

Yaşadıklarını eşine anlatınca dolandırıldığını anlayan kişi, durumu polise bildirdi.

PARA DOLU ÇANTAYLA YAKALANDI

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, eşkal doğrultusunda yaptıkları çalışmada, otogardan Şanlıurfa’ya gitmek için bilet alan A.U’yu içi para dolu çantayla yakaladı.

Ele geçirilen 380 bin liranın emekli savcıya teslim edildiği öğrenildi.

Devamını oku

ÖNE ÇIKANLAR