Takip Edin

GENEL

Eski tuğgeneral ankesörcü çıktı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Albay olan ve darbe girişimi sonrası Tuğgeneralliğe terfi ettirilen Oğuz Bozkurt’un ankesörlü telefon …

Yayınlanma tarihi

-

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Albay olan ve darbe girişimi sonrası Tuğgeneralliğe terfi ettirilen Oğuz Bozkurt’un ankesörlü telefon vasıtasıyla mahrem imamlarla irtibatı olduğu ortaya çıktı. Bozkurt’un 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bile mahrem imamlara irtibatına devam ettiği tespit edildi.

2017’DE EMEKLİ OLMUŞ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü’nün TSK’daki kripto yapılanmasını deşifre etme amacıyla yürütülen ankesörlü telefon soruşturmaları tüm hızıyla devam ediyor. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı son olarak örgütün TSK yapılanmasında asker şahıslardan sorumlu sivil mahrem imamların ankesörle temas ettikleri yeni bir isme ulaştı. Bu ismin Tuğgeneral rütbesi ile görev yapmakta iken 3 Temmuz 2017’de kendi isteğiyle emekli olan Tuğgeneral Oğuz Bozkurt olduğu ortaya çıktı.

TUTUKLANIP TAHLİYE EDİLMİŞ

Bozkurt’un rütbesi örgüt iltisakı nedeniyle emekli olmasından 5 ay sonra 24 Aralık 2017 tarihinde geri alındı. Hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 15 Temmuz soruşturmasında, örgütün mahrem imamlarıyla irtibatının bulunması nedeniyle 9 Eylül 2018’de tutuklandı. Bundan 6 ay sonra 26 Mart 2019’da tahliye olduğu edinilen bilgiler arasında yer aldı.

15 TEMMUZ’DAN SONRA DA DEVAM ETTİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ankesörlü telefon soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilen Bozkurt, İzmir İl Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından Ankara’da gözaltına alındı. Bozkurt’un 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Albaylıktan Tuğgeneralliğe terfi ettirilmesinin ardından mahrem imamıyla irtibatını devam ettirdiği ve iletişime geçtiği de soruşturma birimleri tarafından tespit edilen bir diğer önemli husus olarak göze çarpıyor.

AĞABEYİ DE BYLOCK’ÇU ÇIKTI

Eski Tuğgeneral Oğuz Bozkurt’un ağabeyi Deniz Bozkurt’un ise 4 Ekim 2010 tarihinde TSK’dan Tuğamiral rütbesiyle emekli olduğu ortaya çıktı. Emeklilik nedeni ‘Kadrosuzluk’ olarak gözüken ağabey Bozkurt hakkında 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, örgütün kriptolu mesajlaşma uygulaması ByLock kullandığı iddiasıyla iddianame düzenlenerek dava açıldı.

8 YIL 9 AY CEZA ALDI

KHK ile rütbesi geri alınan eski Tuğamiral Bozkurt’un ayrıca kardeşi gibi örgütün mahrem imamlarıyla ankesörlü telefon yoluyla irtibatı olduğu da dava dosyasında yer aldı. Ağabey Bozkurt, 19 Mart 2020 tarihinde Ankara 21. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında FETÖ üyeliği” suçundan eski Tuğamiral Bozkurt’a 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ağabey eski Tuğamiral Bozkurt’un halen tutuklu olarak cezaevinde olduğu öğrenildi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

GENEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan enkaz alanında

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bornova ilçesinde kriz merkezindeki basın toplantısının ardından, depremin en büyük hasarı verdiği Bayraklı ilçesine …

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bornova ilçesinde kriz merkezindeki basın toplantısının ardından, depremin en büyük hasarı verdiği Bayraklı ilçesine geçti.
Mansuroğlu Mahallesi’nde çöken Rıza Bey Apartmanı’nın enkaz alanına giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve yetkililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın yanı sıra arama kurtarma çalışmalarını yürüten kurumların yetkilileri de eşlik etti.
Kaynak: NTV

Devamını oku

GENEL

SON DAKİKA HABERİ Cumhurbaşkanı Erdoğan: Devletimiz tüm imkanlarıyla İzmir’in yanında

Son dakika haberi! Erdoğan’ın açıklamalarından satıbaşları; “Devletimiz tüm imkanlarıyla İzmir’in yanında. Yıkılan evlerin yerine yenilerini …

Yayınlanma tarihi

-

Son dakika haberi! Erdoğan’ın açıklamalarından satıbaşları;

“Devletimiz tüm imkanlarıyla İzmir’in yanında. Yıkılan evlerin yerine yenilerini yapacağız.

Deprem anından itibaren bakan, milletvekili, tüm kurumlarımız, Kızılayımız, AFAD’ımız, hep birlikte İzmirli kardeşlerimizin imdadına koştuk.

Şehirlerimizi kanser gibi saran tek katlı veya çok katlı gecekondular nedeniyle acı yıkımlar yaşıyoruz.

Bundan 9 yıl önce meydana gelen Van depreminde 640 can kaybı 4 bini aşkın yaralımız vardı.

Allah milletimize, devletimize zeval vermesin. Yeter ki Van istesin çare bulunur. 

Bu vesiliyle kuruluşundan bu güne teşkiletımızda yer alan arkadaşlarımıza selamlıyorum. Bizleri bir kez daha coşkuyla bağrınıza batığınız için şahsım adına her birinize teşekkür ediyorum. 

AVRUPA’YA IRKÇILIK TEPKİSİ

Bir dinin peygamberi bir ülkenin yöneticisine sergilenen çirkinlikleri özgürlük kılıfı altında savunanlar demokrasi kavramına zarar veriyor. Avrupa değerleri diye çıkılan yolun diğer inançlar ve toplumların sembollerine karşı en bayağı hakaretlerin savunuculuğuna çıkması çok acı.

Dünya yeni bir ekonomik sisteme geçişin sancılarını yaşıyor. Batı ülkelerinin faşizm, ırkçılık gibi hastalıklarının ilk krizde hemen nüksettiğin görüyoruz. Şimdi sığınmacı akımlarına karşı sınırlarını kapatıyor.

Son dönemde Fransa başta olmak üzere, kimim ülkelerde yükselen İslam düşmanlığıyla ortaya çıkan çarpık zihniyet batıda devam ediyor. Irkçı saiklerle yola çıkanlar bu duygularını artık gizleme gereği duymuyor. 

Hz. Muhammed’e yapılan her hakaret tüm Müslümanlara yapılmış sayılır. Hamdolsun milletimiz bu gerçeği gördü.

Kaynak: NTV

Devamını oku

GENEL

MSB duyurdu: 6 terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi

Bakanlığın Twitter adresinden yapılan açıklamada, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların kararlılıkla sürdüğü belirtildi. Açıklamada; ” Irak …

Yayınlanma tarihi

-

Bakanlığın Twitter adresinden yapılan açıklamada, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların kararlılıkla sürdüğü belirtildi.

Açıklamada; ” Irak kuzeyindeki Hakurk ve Gara bölgelerinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen ve eylem hazırlığında olduğu belirlenen 6 PKK’lı terörist hava harekâtlarıyla etkisiz hale getirildi” ifadelerine yer verildi. 

Devamını oku

ÖNE ÇIKANLAR