Takip Edin

FLAŞ HABER

Cumhurbaşkanı’nı Hedef Alan Karikatür Hakkında Şuç Duyurusu

Yayınlanma tarihi

-

Yönetmen Ersin Özel, Yeni Asya gazetesinde İbrahim Özdabak tarafından çizilen ve 1960 darbesinin yıl dönümünde yayınlanan karikatür hakkında suç duyurusunda bulundu.

Avukatları aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığına başvuran yönetmen Ersin Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki askerin arasında götürülürken resmedilmesini şiddetle kınadığını belirterek, gerek ülke içinde gerekse ülke dışarısında Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına yönelik saldırıların sürdüğünü kaydetti.
Özel, ülkenin hassasiyetlerini kaşımaya çalışan ve milleti ayrıştırmaya yönelik eylemlerin peşinde olanların karşısında yer almanın her vatandaşın görevi olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Zira gerek ülke içinde gerekse dışarıda Türkiye Cumhuriyetinin bekasına yönelik saldırılar sürmektedir. Her ne kadar kılık değiştirerek ve ifade özgürlüğü gibi belli zırhları kullanarak ülke istikrarını hedef alsalarda hiç bir şey 15 Temmuz öncesi gibi değildir ve olmayacaktır. Huzura güvene ve istikrara yönelik tüm girişimleri millet görmektedir ve hukuk önünde hesabı sorulacaktır. Bu sebeple, Cumhurbaşkanının ülke tarihimiz ve hukuk sistemi için kara bir leke olan 27 mayısta iki asker arasında resmedilmesi suretiyle verilmeye çalışılan mesajın fikir özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi iyimser bir yaklaşım olacaktır.”
Özel, ilgili kişi ve karikatür hakkında avukatlarım aracılığıyla yaptığı şikayetin sebebi karikatürü her gören vatandaşın da aklına ilk gelecek olan Cumhurbaşkanına askeri darbe tehtid ve vurgusunun yargı tarafında araştırılmasını istemek olduğunu kaydetti.

Özel daha önce de İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen Makor Rishon gazetesinin, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ı hedef gösteren bir makale yayınlaması nedeniyle, gazete ve makalede imzası bulunan Pazit Rabin hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

FLAŞ HABER

10 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 34 gözaltı

Niğde merkezli 10 ilde FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonda 34 şüpheli yakalandı.İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığının …

Yayınlanma tarihi

-

Niğde merkezli 10 ilde FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonda 34 şüpheli yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde, FETÖ/PDY’nin Niğde‘deki adliye yapılanmasına yönelik 10 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Niğde, Ankara, Elazığ, Aksaray, Afyonkarahisar, Adana, Kahramanmaraş, Zonguldak, Tokat ve Kayseri’deki operasyonlarda 34 zanlı gözaltına alındı.

Adreslerdeki aramalarda ele geçirilen çok sayıda dijital malzemeye el konuldu.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Devamını oku

FLAŞ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile görüştü

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi …

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan, Merkel görüşmesinde Doğu Akdeniz ve Libya başta olmak üzere bölgesel meseleler ele alındı. İki liderin Libya’da kalıcı barışın sağlanması konusunda birlikte hareket etmek için anlaşmaya varıldığı vurgulandı.

KAYNAK: NTV

Devamını oku

FLAŞ HABER

Arap Birliği Pençe-Kartalı Hazmedemedi!

Yayınlanma tarihi

-

Arap Birliği Genel Sekreterliğinden, Askerimizin Kuzey Irak’ta yürüttüğü Pençe-Kartal harekatına ilişkin açıklama yapıldı.

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt, Türkiye’nin PKK unsurlarını takip etme bahanesiyle Kuzey Irak’ta  askeri operasyonu yürüttüğünü ve birliğin bunu kınadığını açıkladı.

Ebu Gayt “Türk askeri işgalin Irak’ın egemenliğine yapılan bir ihlal olduğunu teyit etti” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin operasyonu Irak yönetimle koordine etmeden gerçekleştirdiği iddia edilen açıklamada, Türkiye’nin bu şekilde ‘uluslararası hukuku ve  Arap ülkeleriyle olan ilişkileri küçümsediğini’ ortaya koyduğunu iddia etti.

Alçak Kınama Kararı!

Arap Birliğinin açıklamasından önce “Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı yaptığı açıklamada Türkiye’nin hava müdahalesini, ülke egemenliğini ihlal ettiği gerekçesiyle kınamıştı…

Arap Birliği açıklamasında Türkiye’nin hem Suriye, hem de Libya ve Irak olmak üzere Arap ülkelerine yönelik askeri müdahalesi, tüm Arap ülkelerinde endişelere, inkara ve kınamalara yol açıyor ve Türkiye’nin yayılmacı hırslarını yansıtıyor açıklamasında bulundu.

 

 

KaynakSputnik TR

Devamını oku

ÖNE ÇIKANLAR