Takip Edin

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Lokanta ve kafelere destek ödemesi yapılacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan …

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlere değinen Erdoğan, “Lokanta ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olan ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Salgın şartlarına rağmen ülkemize kazandırdıklarımız bile başarı hikayemize örnek teşkil ediyor. Ülkesine ve milletine karşı sorumluluk hissedenlerden tek beklentimiz görevlerini hakkı ile yerine getirmesidir. Bunu yaptığımız sürece ne AK Parti önünde ne Cumhur İttifakı önünde ne de Türkiye önünde durabilecek kimse yoktur. Milletimiz her birimizi teker teker takip ediyor ve karnemizi veriyor.

“Reform paketlerini yakında sunacağız”

Hukuki ve ekonomik reformları MYK’da tartışmaya açtık. Yakında bir bütün olarak kamuoyuna sunacağız. Reform paketlerini meclise sunmaya başlayacağız. Çok köklü ve önemli düzenlemeler içeriyor. Türkiye’yi geleceğe hazırlayacak bu reform sürecine hep birlikte sahip çıkacağız. Bizden başka gelecek vizyonu tasarlayan yok. Tek vaatleri Tayyip Erdoğan’ı indirmek olan muhalefete bu ülke iktidarı vermez. İstikameti belirsiz, projesi olmayana, yoldaşları şaibeli olanlara hiç kimse iktidar vizesi alamaz.

“Cumhuriyetin ilk partisini bölücü örgütün kıskacına düşürdüler”

CHP yöneticileri taciz ve tecavüz skandallarını örtüyor. Millete ve bize olan hakaretlerini artırıyor. İşi pişkinliğe vuruyorlar. Yalan oldukları ortaya çıkan konuları utanmadan tekrarlıyorlar. Bölücü örgütün maşalığını yapanların oyunlarını milletimiz başlarına geçirecektir. Oynadıkları tek adamcığız rolünü tebessümle izliyoruz. Cumhuriyetin ilk partisini bölücü örgütün kıskacına düşürenlere millet yeri geldiğinde dersini verecektir.

“Bunlara göre kendilerine oy vermeyen herkes militan”

Bu ara bir militan lafı tutturdular. Cumhurbaşkanı, Cumhur İttifakı, AK Parti, askerler, diplomatlar, valiler, memurların hepsi militan. İş adamları zaten militanın önde gideni. Bunlara oy vermeyenlerin yüzde 75’i militan. Bunlara göre CHP’ye oy vermeyen hiç kimse onur ve şeref sahibi değil. Peki kendileri ne? Terör örgütü mensuplarına arkadaşlık demek bunların meşrebinde militanlık değil. Kendilerinden olmayanlara iftira atmak bunların meşrebinde şeref.

“Erken Seçim yok 2023’e kadar bekleyeceksiniz”

Erken seçim diyorlar ya. Size buradan ekmek yok. Sabrın varsa (Kemal Kılıçdaroğlu’na) Haziran 2023’e kadar bekleyeceksin. Harcadığınız her nefesi israf olarak görüyorum. Bu ülkenin yargısı var. Kendilerine militan denilen ve bu hakarete maruz kalan herkesin dava açma zamanı bence gelmiştir.

“Salgınla mücadelede yeni bir safhadayız”

Salgınla mücadelede yeni bir safhadayız. Tedarik ve uygulamayı sürdürüyoruz. 10 milyon doz ülkemize geldi. Birçok ülke şu an aşı bulamıyor. Yaptığımız anlaşmayla bunu temin ettik ediyoruz. Lokanta ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan 2019 cirosu 3 milyon lira ve altı olan ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız.

Kaynak: Yeni ŞAFAK

GÜNDEM

Türk Doktor Mehmet Öz hayat kurtardı!

Olay, New Jersey’deki Newark Havalimanı’nda yaşandı.30 yaşındaki bir adam bagaj alım alanında yere düştü. Kalbi duran adamın imdadına önce …

Yayınlanma tarihi

-

Olay, New Jersey’deki Newark Havalimanı’nda yaşandı.30 yaşındaki bir adam bagaj alım alanında yere düştü. Kalbi duran adamın imdadına önce çevredeki polis memurları yetişti. Ardından da devreye Doktor Mehmet Öz girdi.

MEHMET ÖZ HASTANIN HAYATINI KURTARDI

Hastalanan yolcuyla aynı uçakta yolculuk yapmaya hazırlanan Öz, yolcuya kalp masajı yaptı ve hayata döndürdü. Hastalanan yolcu ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

Olayı sosyal medya hesabından duyuran Öz, hastaya havalimanında tesadüfen karşılaştığını ve yaptığı müdahale ile kalbi duran adamın hayatını kurtardığını doğruladı.

 

KAYNAK: CNN

Devamını oku

GÜNDEM

Son dakika: Ümit Özdağ istifa edip bomba açıklamalarda bulundu! İYİ Parti-CHP-HDP…

Ümit Özdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle; İYİ Parti kuruluş amacından uzaklaşmıştır. İYİ Parti’deki FETÖ’cü sızma, bugün de devam …

Yayınlanma tarihi

-

Ümit Özdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

İYİ Parti kuruluş amacından uzaklaşmıştır. İYİ Parti’deki FETÖ’cü sızma, bugün de devam etmektedir. HDP ile Anayasa çalışmalarını yürüten Bursa Milletvekili Ahmet Erozan’ın yönettiği İYİ Parti Diplomasi Akademisi’nde İstanbul İl Başkanı’nın eniştesi 3 kez FETÖ’den soruşturma geçiren Fırat Yıldır konferans verecekmiş. Ahmet Erozan’a da bu yakışıyor. FETÖ’den soruşturma geçirenlerin İYİ Parti kadrolarına ders verdiği günlere de başladınız.

Benim CNNTürk’te yaptığım programda İstanbul İl Başkanı ile ilgili yaptığım konuşma sonrası ihraç komplosuyla başladığını düşünüyorlar. Prof. Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri, Nevzat Bor, Fatih Eryılmaz, Ali Türkşen, Ali Aydın gibi isimlerin tasfiyesi sonrasında, Türkiye Cumhuriyeti’ne hakaret eden etnik milliyetçilerin genel başkan yardımcılığına getirilmesi izledi.

“AKŞENER FETÖ İLE MÜCADELEMDEN RAHATSIZ OLDU”

Bu sızma girişimleriyle mücadele ettim, engelledim. Bana yönelik Akşener’in kızgınlığının temelinde bu vardır. Parti içi muhalefet gibi muhalefet yapmadım, Akşener’e karşı genel başkanlık mücadelesinde de olmadım. Bu parti kurulurken, Türk milliyetçilerine vermiş olduğum bir söz vardı; bu partiye FETÖ, PKK ve diğer etnik bölücü unsurlar, milli devletin altını oyan kişiler sızamaz. Ben bu sızmayla mücadele ettim. Akşener, FETÖ ile mücadelemden rahatsız oldu. 

‘CHP’NİN UYDU PARTİSİ OLDU’

İYİ Parti’yi, CHP’nin uydu partisi haline getirmişlerdir. Bunu söyleyince bana kızıyorlar. Bana kızacağınıza CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na, İYİ Parti’yi aşağılayan Çanakkale İl Başkanı’na kızın. İYİ Parti’nin onurunu sattınız. Söylediklerimin kanıtı var.

‘AKŞENER HDP’NİN KARS’I KAZANMASINA SESSİZ KALDI’

İYİ Parti’nin zarar görmemesi açısından, seçimler sürecinde sahaya çıkmadım ama istifamı da erteledim. İstifamın en büyük nedeni, 4 kez uyarmama rağmen, bana yalan söylenerek İdris Naim Şahin’in Ordu’dan büyükşehir belediye başkanı adayı gösterilmesidir. HDP, Kars’ı Akşener’in yanlış tutumundan dolayı kazandı.

Benimle Akşener, Akşener ile değişik yetkililer arasındaki görüşmelerin hepsi devlet kayıtlarında vardır, bir gün ortaya çıkacaktır. Akşener, HDP’nin kazanması karşısında sessiz kalmıştır, bu sürecin önünü açmıştır. Bu süreci durduracak mükemmel ötesi bir çözüm önüne konmasına rağmen bunu reddetmiştir.

‘ALÇAKCA PROPAGANDA SÜRECİ BAŞLATILDI’

Hakkımda alçakça propaganda süreci başlatıldı. Benim hakkımda il başkanlarına mektup yollandı. Bununla ilgili suç duyurusunda bulundum. Akşener’e de uyarıda bulundum, üzerine gideceğimi söyledim.

‘KARA LİSTEDE ÜSTÜ ÇİZİLECEKLER OLARAK AÇIKLANDIK’

Kumpas çok daha önce kurulmuş. Sonra kongrede Adana Milletvekili İsmail Koncuk ve ben aday olmadığımız halde bir kara listede üstü çizilecekler olarak açıklandık. Bu liste kimin tarafından oluşturuldu? Meral Akşener bu listeden haberi olmadığını söylüyor, Akşener’in yalan söylediğini biliyorum. Bu liste Meral Akşener ve Koray Aydın tarafından oluşturulmuş. Bu kara listeyi dağıttılar.

Çok iyi tanıdığım Akşener beni İYİ Parti’den ihraç etmekten korkuyor.

Kaynak: Haber7

Devamını oku

GÜNDEM

Cemal Kaşıkçı davasında yeni gelişme

Cemal Kaşıkçı davasında ABD’nin istihbarat raporu talep edildi. Bir sonraki duruşma 8 Temmuz’a ertelendi. Kaynak: Haber7

Yayınlanma tarihi

-

Cemal Kaşıkçı davasında ABD’nin istihbarat raporu talep edildi. Bir sonraki duruşma 8 Temmuz’a ertelendi.

Kaynak: Haber7

Devamını oku

ÖNE ÇIKANLAR