Takip Edin

GÜNDEM

Bakan Akar’dan Pençe Kartal-2 açıklaması: Teröristlerin sığınaklarını başlarına yıktık

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kış-2021 Türkiye-Azerbaycan Birleşik Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı’nın yürütüldüğü Kars’ta,terör …

Yayınlanma tarihi

-

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kış-2021 Türkiye-Azerbaycan Birleşik Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı’nın yürütüldüğü Kars’ta,terör örgütü PKK’ya yönelik Gara’da yürütülen operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu.

Müttefiklerimizle koordineli hareket ediyoruz

Teröristlerin sığınaklarının başlarına yıkıldığını belirten Akar, “Terör örgütleriyle mücadelemiz artarak devam edecek. Müttefiklerimizle koordineli şekilde hareket ediyoruz. NATO ile birlikte Irak’ta bazı çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“Terör koridorunun kurulamayacağını herkesin bilmesi lazım”

Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun da parçalandığını ifade eden Akar, “Bundan sonra da orada terör koridorunun kurulamayacağını herkesin bilmesi lazım. Türkiye bölgede varlığını ortaya koymasaydı, özellikle Avrupa’ya olacak mülteci akınının nelerle sonuçlanacağını herkesin iyi düşünmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

“Yunanistan tehdit dilinden vazgeçsin”

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in “Türkiye işgalci” ifadesine de yanıt veren Akar, “Yunanistan’ın tehdit dilinden vazgeçmesi lazım. Biz diyalogdan yanayız. Hakkımızın çiğnenmesine izin vermeyiz. Komşularımız gerilimden uzak dursun. KKTC’nin içinde olmadığı bir çözümün şansı yok. Kıbrıs Türklerinin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Tüm tahriklere rağmen biz diyalog istiyoruz” dedi.

Kaynak: Yeni ŞAFAK

GÜNDEM

NATO’dan ‘Mavi Bere’ paylaşımı

İzmir’de karargahı bulunan NATO Müttefik Kara Komutanlığı, sosyal medya hesabında, piyade komando ya da Türkiye’deki bilinen adıyla Mavi …

Yayınlanma tarihi

-

İzmir’de karargahı bulunan NATO Müttefik Kara Komutanlığı, sosyal medya hesabında, piyade komando ya da Türkiye’deki bilinen adıyla Mavi Bereliler konulu Türkçe ve İngilizce paylaşım yaptı.

“Mavi Bereliler, Türk müttefiklerimizin seçkin piyade sınıfıdır”

Ay yıldız, Mavi Bere ve NATO amblemlerinin de yer aldığı fotoğraflı paylaşımda, “Mavi Bereliler, Türk müttefiklerimizin seçkin piyade sınıfıdır” ifadesi kullanıldı.

Ayrıca, Mavi Bereli komandoların terörle mücadele, sınır güvenliği ve alan hakimiyeti harekatlarının icrasında yetkin kara birlikleri olduğu vurgulandı.

Kaynak: Haber7

Devamını oku

GÜNDEM

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Yunan askerlerine tepki: Bu sınır koruma değil insan hakları ihlalidir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Yunanistan’ın göçmenlere uyguladığı insanlık dışı müdahaleye sert tepki …

Yayınlanma tarihi

-

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Yunanistan’ın göçmenlere uyguladığı insanlık dışı müdahaleye sert tepki gösterdi. Yunanistan unsurlarının, göçmenlere karşı insanlık dışı yaklaşımını sürdürdüğünü belirten Çelik, “Yunan askerlerinin Edirne sınırında göçmenleri darp etmesini, paralarına, pasaportlarına ve hatta ayakkabılarına el koyarak hudut hattından geri itmesini kınıyoruz.” dedi.

“AB, İNSANLIK DIŞI UYGULAMALARA MÜSAADE ETMEMELİDİR”

Avrupa Birliği’nin (AB), sınırlarında bu insanlık dışı uygulamalara müsaade etmemesi gerektiğini vurgulayan AK Parti Sözcüsü Çelik, şu ifadeleri kullandı: “Bu sınır koruma değil insan hakları ihlalidir. Böyle bir sınır koruma misyonu ile hudutları koruyup diğer yandan insan haklarından ve insani değerlerden söz etmek mümkün değildir.

Milletimiz her zaman mazlumların sığınağı olarak anılmıştır ve bu bizim en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 29 göçmeni kurtaran Mehmetçiğimizi tebrik ediyoruz.”

Kaynak: Yeni ŞAFAK

Devamını oku

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, merhum başbakanlardan Erbakan’ı andı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın vefatının 10. yılında anma mesajı paylaştı. Oktay, sosyal medya …

Yayınlanma tarihi

-

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın vefatının 10. yılında anma mesajı paylaştı.

Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk siyasetinin hocası, Milli Görüş hareketinin kurucu lideri, merhum Başbakanımız Necmettin Erbakan’ı vefatının 10. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadesini kullandı.

Kaynak: Yeni ŞAFAK

Devamını oku

ÖNE ÇIKANLAR